תיירות יד מרדכי

אמנות בקיבוץ

גלריה דנה לאמנות – תערוכות מתחלפות

omanut-1

עמותת דנה גלריה לאמנות הוקמה בשנת 2007, ושמה לה למטרה להנציח את זכרה של דנה דביר ז"ל, שנפטרה בהיותה בת 27, באמצעות הקמת גלריה הנושאת את שמה בקיבוץ שבו נולדה והתחנכה.

מבנה המאפיה הישנה של הקיבוץ שופץ והוסב לחלל תצוגה בו מוצגות תערוכות אומנות מתחלפות ממגוון תחומים: ציור, פיסול, צילום, ווידאו ארט ועוד.   שעות פתיחה: שישי: 11:00 עד 13:00, שבת: 11:00 עד 17:00 טלפון – 08-6720559052-3923104

שדרת הפסלים בכניסה לקיבוץ

פסל רחוב – נהג הטרקטור

בדרום קיבוץ יד מרדכי, לצד הכביש ההיקפי של היישוב, מוצב פסל רחוב  עשוי בטון. הפסל מוצב בין הכביש ובין הגדר של הקיבוץ. הפסל, המעוצב בדמות נהג טרקטור הנוהג בטרקטור, משולב יחד עם כלי  חקלאי.

הפסל הינו פרי יצירתו של הפסל יואב ויס בן קיבוץ יד מרדכי.

omanut-2

פסל רחוב – מנוחת החקלאי

בדרום קיבוץ יד מרדכי, לצד הכביש ההיקפי של היישוב, מוצב פסל רחוב עשוי  בטון.  הפסל מוצב בין הכביש ובין הגדר של הקיבוץ. הפסל, המעוצב בדמות חקלאי היושב ומעשן להנאתו, משולב יחד עם כלי חקלאי.

למרגלות הכלי האחורי, בחלקו האחורי, מותקן שלט הסבר. הפסל הינו פרי יצירתו של הפסל יואב ויס בן קיבוץ יד מרדכי.

omanut-2-1

פסל רחוב – החקלאי

בדרום קיבוץ יד מרדכי, לצד הכביש ההיקפי של היישוב, מוצב פסל רחוב עשוי בטון.

הפסל מוצב בין הכביש ובין הגדר של הקיבוץ.
הפסל, המעוצב בדמות חקלאי בעבודתו, משולב יחד עם כלי חקלאי.
למרגלות דמותו של החקלאי מותקן שלט הסבר.
הפסל הינו פרי יצירתו של הפסל יואב ויס בן קיבוץ יד מרדכי.

פסל יחיאל שמי

במרכז קיבוץ יד מרדכי, לצד בית הבנים, מוצב פסל רחוב עשוי מתכת, הפסל מוצב על רחבה מרוצפת אבני חצץ, על רקע בית הבנים, מדובר בפסל גדול,  שגובהו 244 ס"מ ואורכו 800 ס"מ. בצדו הימני התחתון של הפסל מולחם  שמו של האמן יחיאל שמי, 1986.
הפסל מורכב משתי קורות ברזל מאונכות, הנושאות עליהן ארבע רצועות  ברזל המחוברות זו אל זו בברגים.
הפסל "הברות יד מרדכי" הוא חלק מסדרה בת עשרות פסלים בשם הכולל  "הברות", שיצר יחיאל שמי במהלך שנות ה-80 וה-90 של המאה העשרים.  הוא דומה בצורתו לפסל "הברות" שנוצר באותה שנה והוצב בירושלים.