תיירות יד מרדכי

חוויה קיבוצית מתוקה

metuka-kids-and-pesel

  • מסע מרתק בעקבות סודות הדבש והדבורים – ביקור מודרך והפעלות
  • במרכז המבקרים "בית הדבש והדבורה" .
  • סיור חווייתי על טרקטור ועגלה ברוח הקיבוץ – "קיבוצניק ליום אחד"
  • בית האוסף – "בית קיבוץ של פעם"
  • הפעילות נערכת בחגים, חול המועד, שבתות וחופשים  בין השעות 10:00-15:00 ומתחילה בכל שעה עגולה.  משך הפעילות כשעתיים וחצי.

עלות כרטיס משולב לכל הפעילויות:

  • בית הדבש: 30
  • טרקטור: 25
  • קיבוץ של פעם: 25
  • כרטיס משולב 55 ילד 50 מבוגר
  • הנחות לקבוצות

 

ניתן להזמין מקום לארוחת צהרים בחדר האוכל של הקיבוץ בטלפון

מרכז המבקרים "בית הדבורה והדבש"

מרכז המבקרים של יד מרדכי "בית הדבש והדבורה" הינו אטרקציה מהנה לכל הגילאים ובמיוחד עבור משפחות עם ילדים, הביקור בבית הדבש והדבורה כולל הדרכה של דבוראי מקצועי ומיומן, צפייה בפתיחת כוורת, צפייה בסרט, משחקי תפקידים והפעלות מיוחדות.

הדבוראי מקבל את המבקרים בחליפת עבודה מיוחדת ומלווה אותם לסיור מרתק בעולמן של הדבורים. במשחקי תפקידים והפעלות מיוחדות לומדים המשתתפים, על חיי הדבורים, על המבנה המשפחתי המיוחד בכוורת, על המלכה והפועלות, על תהליך ההאבקה, על מלאכת הפיכת הצוף לדבש ועל תרומתו לגוף האדם.

tm2

gal3

הדבוראי מזמין את המשתתפים לצפות בפתיחת כוורת אמיתית מבעד לחלון זכוכית ואת הילדים לככב בהצגה על שלמה המלך והדבורה. אחרי שלמדו וערכו סיור בתערוכה, מוזמנים המשתתפים ליצור נרות מדונג טבעי, ללקק דבש טהור מחלת דבש טרייה, לטעום סוגים שונים של דבש  ואף לנסות לזהות את ההבדלים ביניהם.

בסיום הפעילות ניתן גם לפרגן לדבורים העמלות ולקנות את דבש יד מרדכי בחנות הבוטיק שבכניסה לבית הדבש והדבורה. המשתתפים בפעילות יכולים לרכוש במחיר מיוחד את דבש האקליפטוס מתוצרת הדבורים של יד מרדכי.

סיור חלוצי בקיבוץ בעגלה רתומה לטרקטור –  "קיבוצניק ליום אחד"

gal2


עם סיום הפעילות בבית הדבש והדבורה יוצאים המבקרים לסיור מלהיב בעגלה רתומה לטרקטור ברוח קיבוצית בין ענפי הקיבוץ – הרפת, בית האריזה ופרדסי הקיבוץ במהלכו לומדים המשתתפים על תהליכי הגידול והפעילות שמאפיינים כל אחד מהם. בסיור יילמדו המשתתפים על חיי הפרות ברפת, תהליך הפקת החלב, גידולי הפרדס בקיבוץ, בית האריזה המכוורת החקלאית וסיפורה המרתק של יד מרדכי.

בית האוסף – "בית קיבוץ של פעם"

matok-paper-boy


קיבוץ יד מרדכי הצליח לשמר ולשחזר את חיי הקיבוץ של פעם והמבקרים יכולים לחזור בגלגל הזמן אל ימי תחילת הקיבוץ לפני קום המדינה בבית האוסף – "בית קיבוץ של פעם". בתחנה זו  משתתפים המבקרים בפעילות חווייתית באווירה של חזרה בזמן נוסטלגית אל ראשית ימי הקיבוץ. הזיכרונות, החפצים והסיפורים מצליחים לשעשע ולהצחיק את המבוגרים והצעירים כאחד. הצעירים לומדים להכיר חפצים שאינם קיימים עוד בחיי היום יום של העולם המודרני.

לפרטים נוספים: 08-6720559052-3923104